יום שבת, 7 במאי 2011

מדעי הקבב

"הקבב הכי טוב נמצא בהיידראבאד", את המשפט הזה שמעתי כאשר נמנמתי אי שם בהודו, לא ברור מי אמר את זה ובאיזו שפה, אולי אפילו קראתי את זה, הדעות עדיין חלוקות על מקור המשפט. מה שבטוח זה שבסופו של אותו יום שכנעתי טייל אומלל להצטרף אלי לקפיצה קטנה להיידראבאד עיר מוסלמית ענקית מרחק מאות קילומטרים ממקום הימצאי למסע של יממה ברכבת כדי לאכול קבב.

על פניו היידראבאד אשר ממוקמת בדרום מזרח הודו היא אינה יעד תיירותי למטייל הממוצע ובטח לא לישראלי הממוצע המחפש צ'ילום איטלקי וגאנג'ה מקומית. מדובר כאמור בעיר מוסלמית ענקית בגודלה הנותנת תחושה כאילו הסתובבת באיראן החומניסטית.
התחושה בעיר אכן מרתיעה בתחילה אך שמסלקים את הדעות הקדומות על אלפי אדם ברעלות ושפמים וקולות מואזין מכל עבר מתחילים ליהנות. העיר חביבה ונעימה בעלת מספר אתרים מאוד מרשימים בצורת ארמונות ומסגדים עצומים למדי ומרושתת במאות בתי אוכל קטנים באין ספור השווקים כמו שרק בהודו ניתן למצוא.
ולעניין הקבב - לא משהו בכלל... יבשושי מה וחסר חיים.
כן כך מסתיים לו מסע של 16 שעות ברכבת לא כולל חיפוש חדר בארבע לפנות בוקר. בסופו של דבר נתקענו בעיר לעוד יומיים כי נגמרו הרכבות עקב חג לאומי אבל זה כבר לא קשור לקבב המבאס.


בתור חובב קבב נלהב אני נגנב מהמנגליסטים שמחכים לאנטרקוט העלק משויש שלהם שמגיע בסופו של מנגל מיוזע. מבחינתי מלך המנגל הוא הקבב וסגנו אם כבר התעניינתם הוא שיפוד הלבבות הקלאסי.
אז לקראת יום העצמאות אני שמח לפתוח לכם צוהר לקבב הטוב ביותר וזו לא הגזמה.
דודי האהוב אמציה קצב מוכשר בגמלאות מכין את הקבב שאליו אני שמח לחזור כל פעם. שילוב מנצח של בשר בקר ושומן כבש. הטעם אצלו לא משתנה, העסיסיות שלו היא בלתי נתפסת, על האש או על מחבת, בפיתה או בצלחת, עם טחינה או בלי כלום - אין על הטעם שלו.

אז קבלו דקה ועשר שניות של איך מכינים קבב אמיתי .
אמציה אני אוהב אותך אבל את הקבב שלך קצת יותר.

הקבב של אמציה from eli falach on Vimeo.
2 תגובות:

  1. אני מכיר את הקבב של אמציה והתבאסתי שיצא לפנסיה.. אני חייב את המתכון.. אם תוכל לשלוח לי מייל אני אשמח!! arielganz@gmail.com

    השבמחק
  2. מה עם המתכון? אשמח אם תוכל לשלוח ל- dvir.ganor@gmail.com
    רק בריאות!

    השבמחק